Gospodarstwo Rolne Andrzej Kalinowski

piątek, Listopad 20, 2009 posted by admin 16:05

GOSPODARSTWO ROLNE KALINOWSCY

prowadzone wspólnie przez Andrzeja Kalinowskiego wraz z synami Piotrem i Krzysztofem

Nasze gospodarstwo to zasługa ciężkiej pracy opartej na wieloletniej tradycji, ogromnej wytrwałości, pasji i miłości do ogrodnictwa.

Niezmiennie od trzech pokoleń stawiamy na jakość, zdrowie i smak uprawianych przez nas warzyw poprzez zachowanie tradycji rodzinnych, idących w parze z ciągłym rozwojem technologii.

Nasze ziemie uprawne położone są w Gdańsku, a przede wszystkim w Kiezmarku, gdzie uprawiamy i przechowujemy w chłodniach zbiory warzyw.

Kiezmark znajduje się na ziemiach żuławskich, na obszarze o wyjątkowych pokładach ziem organicznych, które są bardzo bogate w składniki mineralne, przez co walory smakowe i jakościowe uprawianych przez nas warzyw są dużo wyższe.

Obecnie nasze gospodarstwo ma około 400 hektarów, na których uprawiamy głównie marchew, buraka, por, pietruszkę i inne warzywa korzeniowe.

Do zbioru warzyw wykorzystujemy wysoko zaawansowane kombajny samojezdne, o bardzo dużej wydajności.

Nasze zbiory przechowywane są w chłodniach w pełni sterowanych komputerowo oraz wyposażonych w monitoring zapisu temperatur i wilgotności. Są to chłodnie wysokiego składowania w skrzyniopaletach, co umożliwia nam przechowywanie warzyw do maja w bardzo dobrej jakości.

Posiadamy w naszym gospodarstwie w pełni zmechanizowane linie do mycia, sortowania i pakowania warzyw, wykonane ze stali nierdzewnej, praktycznie bezobsługowe, również o bardzo dużej wydajności.

Współpracujemy z wieloma cenionymi i liczącymi się odbiorcami oraz sieciami handlowymi w całej Polsce, które doceniły już renomę i jakość naszych produktów.

Category : Bez kategorii

Comments are closed.